Sunucu Sistem Odası

Server ( sunucu ) Odası Ses yalıtımı

Uzmanlarımızın tavsiyesi

  • Sunucu odasında verimli ses yalıtımı için yanmaz akustik sünger, desipan ve diger ses yalıtım malzemelerimizden kullanabilirsiniz.
  • Lütfen, sizin için en iyi çözümü sağlayabilmemiz için yanğına dayanım bilgilerini almaya dikkat edin.
  • Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bize ulaşın.
Bilgisayarlar ve IT sistemleri uzun zamandır çoğu şirketin gündelik hayatına girmiştir. Özellikle endüstriyel sektörde elde edilen muazzam miktarda veriden dolayı bu sistemler genellikle çok büyüktür. Fanlar ya da sabit diskleri devir ve dönüşlerinden dolayı gürültüye neden olan bileşenler yüksek ses seviyesine neden olur ve server (sunucu) odası yalıtımında akustik ses yalıtımı özellikle zorunlu kılmaktadır.

Uygun sunucu odası ses önleme tedbirleri

Sunucu Odası Ses Yalıtımı

Sunucu Odası Ses Yalıtımı

Server odasının yansıtıcı duvarları, sabit sürücüler, fanlar ve soğutma gibi bileşenlerin oluşturmuş olduğu ses dalgalarının yansıtıcı duvarlara çarpma sonucunda gürültü oluşmasına zemin oluşturur. Ses yükselir, sunucu odasında bitişik ofisleri rahatsız edebilecek bir seviyeye ulaşır. Sunucu odası planlama sürecinde ses izolasyonu ihmal edildiyse de,  ses yalıtım önlemleri daha sonra kolayca alınabilir. Ses emici akustik süngerler, sunucu odasında gürültüye karşı koruma için çeşitli çözümler sunar. Özel poliüretan süngerlerin, ses dalgalarını yutmaya ve ortam gürültüsünün minimize edilmesine fayda sağlar. Server odası ses yalıtımında kullanılan akustik süngerin alt katman olarak desipan kullanılarak ses yalıtım değerlerinin artmasına fayda sağlar, özellikle sunucu odası ses sönümlemesi için önerilir. Her iki ürün de gürültüye karşı koruma ve server odası ses yalıtımı için özel olarak tasarlanmıştır. Sunucular gerçekten sıcak olduğundan, sunucu odalarında yangın riski her zaman mevcuttur ve sunucu odası yangın önlemleri küçümsenmemelidir. En yüksek yangın koruma sınıfına sahip ses yutucuların kullanılması şiddetle tavsiye edilir. Bu ürünler aynı zamanda görsel açıdan çekici olacak şekilde çeşitli renklerde mevcuttur. Yangın sınıfı DIN 4102 B1 yutucuların kullanılması, insanlar tarafından sık sık talep edilen büyük sunucu odalarında öngörülen ve server odası ses yalıtımı alanında yangın riskini optimize eder.

UYGULANILABİLİR MALZEMELER