Sinema Ses Yalıtımı

Evinizde, iş yerinizde ticari sinema salonlarında, sinema keyfini rahatça yaşayabilmek adına ses yalıtımı ve akustik düzenleme çözümleri ile eviniz ve  iş yerinizin daha eğlenceli ve yüksek ve kaliteli ses ve bir o kadarda sessiz bir hal almasını sağlıyoruz. Ortam yankı giderme, akustik düzenleme işlemlerini müşteri isteklerine göre geniş ürün yelpazemiz ile projelendirip anahtar teslim olarak müşteri memnuniyeti ve sonuç odaklı hizmet vermekteyiz.

Nasıl yapılır?

Sinema ses yalıtımına başlanmadan önce kullanıcının o alanda kullanmayı düşündüğü ses sistemi özellikleri, sistemin oda içerisindeki pozisyonları ve bu gibi sinema ses yalıtımı için hayati önemi olan bilgilerin toplanması ile başlanır. Yapılacak olan sinema ses yalıtımı için bu bilgiler ışığında, kullanılacak ses yalıtımı ürünleri ve kalınlık ve uygulama şekilleri belirlenmektedir. Bunlara istinaden bazı alanlarda desipan ( bondex-rebonded ) uygulaması ile sinema ses yalıtımı yapılabilir. Desipan ( bondex-rebonded ) ses yalıtım ürünü olduğundan üzerine akustik düzenleyici olarak kumaş panel uygulaması ile sonlandırılabilir. Bazı alanlarda ise bu uygulama  yeterli olmayacağından yapılacak olan uygulama bir kaç katmandan oluşabilmektedir.

Sinema ses yalıtımı için örnek verecek olursak;

20mm Bondex+ses bariyeri+30mm bondex uygulaması yapılır, Üzerine ağaç karkas yapılarak ön görülen ara ses boşluğu bırakılır, ağaç karkas yüzeylerine ses yalıtım bandı kullanılır, üzerine tekno panel (ses yalıtım ahşap panel) kaplanarak işlem sonlandırılabilir.

UYGULANILABİLİR MALZEMELER