Kauçuk Bant

Kauçuk bant elastomerik kauçuktan imal edilir.Arka yüzeyinde kendinden yapışkanlı bant vardır.Klima kanallarının elastomerik kauçuk ile izolasyonu yapılırken Ürünlerin Birleşme noktalarına sızdırmazlık amacıyla yapıştırılır.

Alçı levha bölme ve giydirme duvar yapımında galvanizli çelik sac profillerinin altına yapıştırılır ses yalıtım bandı, ses köprülerini ortadan kaldırarak duvarların ses yalıtım performansını artırır. Hafif ara bölme duvar sistemlerinde kullanılan tüm metal profiller, sistem performansı için çok tehlikeli ses köprüleri haline geliyor.Polietilen veya düşük yoğunluklu elastomerik kauçuk bantlarda uygulama sırasında yaşanan aşırı sıkışmadan etkilenmediği için performansını hiçbir zaman kaybetmiyor.

Farklı standartların bir araya toplanmasıyla hesaplanan ortak değerler, gürültü tipine göre aşağıdaki birimler üzerinden tanımlanmaktadır. Yapı sektöründe ses yalıtımı, yapının kalite göstergelerinin başında yer alarak tercihi etkileyen başlıca faktörlerden biri sayılmaktadır. Dolayısı ile yapı malzemeleri ve ses yalıtımı konusunda yeterli bilgiye sahip olmak, planlanan başarıda önemli rol oynamaktadır.

Alçı levha bölme ve giydirme duvar yapımında galvanizli çelik sac profillerinin altına yapıştırılır. Kendinden yapışkanlı olduğu için arka yüzeyindeki sarı band çıkartılarak kolayca uygulanır.

ÖlçülerAdet / Koli
3 mm X 50 mm X 15 m20
3 mm X 75 mm X 15 m14
3 mm X 100 mm X 15 m10