Akustik Bass trap

Basstrap

Akustik bass trap süngerlerinin alçak frekans problemlerini gidermede en iyi çözümlerden biridir. Diğer akustik ürünlerle ve köşe küp ile kullanıldığında %100 çözüm üretmektedir. Özellikle köşelerde oluşan düşük frekans titreşimlerini minimize ederek yok eder. Çok iyi bir ses yutucu özelliğe sahiptir. Uygun ve ekonomikliğinin yanı sıra kolay uygulanan bir üründür. Bas traplarımız, ev sinemalarının, kayıt stüdyolarının, mastering süitlerinin ve ciddi dinleme ortamı sağlamak için inşa edilen diğer mekanların akustik ve yankılanma özelliklerini kontrol etmek için tasarlanmıştır. Bas traplarımız, uzun ses dalgaları nedeniyle özellikle zahmetli olan sesli bant genişliğinin bir parçası olan düşük frekanslarda oda yansımalarını kontrol etmek için bir araç sağlar.

Bass Trap Neden Önemlidir ?

Basstrap
Bir oda da basstrap kullanılmadığı zaman oda da, bazı frekansları olması gerekenden daha yüksek sesle bazı frekanslar ise olması gerekenden daha yumuşak bir ses haline gelerek ortamdaki sesi bir hayli etkileyecektir.
Örneğin canı müzik olan bir cafe de, bass trap uygulaması yapılmadığında ortamda ki ses tonlarının bazıları kısık bazıları ise gürültülü gelecektir.Bu da ortamda müzik karışmasına yol açacak ve böylelikle ortamda ki ses kalitesi düşecek ve ses bir süre sonra kulağa rahatsız çınlamalar verecektir.
Bass Traplar köşe küpler ile kullanıldığında daha yüksek ses frekanslarını tutarak ortamdaki ses kalitesini daha faza arttırmaktadır.

Bass Trap Kurulumu

Benzersiz ‘kama’ tasarımı, köşelerde veya duvarlarda kolay yerleştirme imkanı sağlar ve en zorlu mimari çevreye uyacak şekilde daha fazla esneklik sunar. Daha da fazla bas emilimi için bas bindirmeleri istiflenebilir, bir duvar kümesi oluşturmak üzere gruplandırılabilir veya duvar ve tavan köşelerinde uçtan uca yerleştirilebilir. Solvent bazlı yapıştırıcı kullanarak kurulabilir.